Zamknięte popielniczki bezzapachowe – jak zadbać o czystość w domu, w którym pali się papierosy? Jak uniknąć przedostawania się popiołu na meble?

www.spzozlask.pl

Palacze nie mają w tych czasach łatwego życia. Kolejne prawne regulacje ograniczają możliwość palenia tytoniu w miejscach publicznych, a czasami nawet na ulicy. Istnieją projekty całkowitego zakazu palenia nawet w warunkach domowych, na szczęście żadna władza nie miała odwagi, by posunąć się tak daleko. Jednak osoby palące papierosy stanowią dla wielu innych problem – zwłaszcza, gdy ci inni dymu papierosowego nie znoszą. Jeśli ktoś chce palić w domu, także powinien zadbać o to, aby nie przeszkadzać reszcie domowników.

Ciekawym wynalazkiem ostatnich lat są zamknięte bezzapachowe popielniczki, dzięki którym można nieco ułatwić życie niepalącym. Z całą pewnością są one dobrym sposobem na to, aby zachować czystość w domu, ponieważ popiół nie trafia na stół. Oczywiście zawsze istnieje ryzyko, że trochę popiołu spadnie na obrus lub dywan jeszcze zanim palacz trafi do popielniczki. Tak naprawdę nie da się tego uniknąć – trzeba po prostu uważać, trzymając papierosa w ręku. Faktem jest, że dom, w którym się pali to taki, w którym trzeba bardziej zadbać o czystość.

Korzystanie z popielniczki to absolutne minimum i warto zdecydować się na taką, która nie tylko jest praktyczna, ale też ładnie wygląda. Skoro już padliśmy ofiarą tego nałogu, to postarajmy się chociaż nadać paleniu jakieś pozory estetyki. Kwestia kolejna jest związana z miejscami, w których palimy. Najbezpieczniej robić to na balkonie lub przy otwartym oknie, a jeśli mieszkamy w domu – na ogrodzie. Wtedy nie będzie kłopotów z nieprzyjemnym zapachem dymu ani z upadającym popiołem.