W kuchni meble muszą być dopasowane do wystroju

Jeżeli urządzamy salon, to zastanawiamy się nie tylko nad meblami, które mają się w nim pojawić, ale również nad kolorem ścian i wszystkimi innymi dodatkami, które mają nadać wnętrzu odpowiedniej atmosfery. Zanim przejdziemy do działania, zazwyczaj dość dokładnie wiemy, gdzie co ma stanąć, jak mają wyglądać poszczególne akcesoria. I tego samego powinniśmy się trzymać w momencie urządzania czy remontu kuchni.

Także wtedy powinniśmy myśleć nie tylko o samych meblach, które mają w niej stanąć, ale również o tych wszystkich dodatkach, które się w niej pojawią. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że cała kuchnia zostanie utrzymana w odpowiednim stylu, a co się z tym wiąże, że efekt końcowy będzie naprawdę wspaniały.

Farba a szafki

Oczywiście malować kuchnię będziemy co kilka lat, aby ją odświeżyć, a szafki przez ten czas pozostaną takie same.

Jednak warto się zastanowić, czy będziemy woleli kuchnię w jaśniejszych czy ciemniejszych barwach. To ważne, bo jeśli planujemy, że będziemy ją zawsze malować w jaśniejszych kolorach, to wybierając meble kuchenne śmiało możemy postawić na ich ciemniejsze barwy, tak aby odcinały się od ściany i nie zlewały się z nią. Z drugiej strony jeśli wiemy, że nasze ściany w kuchni będziemy malować na ciemne kolory, to lepiej zrobimy decydując się na jasne meble, tak aby nie przytłaczać nimi całości.

Oczywiście musimy się też od razu zastanowić czy nasza kuchnia będzie urządzona w jakimś konkretnym stylu. Nie może być tak, że meble kuchenne będą prezentowały współczesny styl nowoczesny, a wszystkie dodatki będziemy mieli w stylu retro, bo może się okazać, że wszystko w tym pomieszczeniu będzie się gryzło i nie będzie dobrze ze sobą wyglądało. Jeśli między szafkami a blatem chcemy mieć szkło hartowane, to również powinniśmy jego kolor dopasować do ścian i do szafek, tak aby nie było ani za jasno, ani za ciemno w tej naszej kuchni, bo wówczas może się okazać, że bardzo źle będzie nam się w niej pracowało.

Ilość szafek i szuflad jest ważna

Jeżeli planujemy, że będziemy mieli ładnie wyeksponowane filiżanki albo nad kuchenką będą chochelki i inne tego typu akcesoria, to musimy dopilnować, aby nasze meble kuchenne były dopasowane do tego pomysłu. To oznacza, że muszą one mieć odpowiednią ilość półek, które będziemy mogli zapełnić według naszego pomysłu, albo specjalną listwę, na której będziemy mogli te wszystkie chochelki zawiesić i ładnie wyeksponować. Jeżeli znowu nie lubimy mieć niczego na blatach, bo wolimy, gdy są one puste, to wówczas powinniśmy zdecydować się na jak największą ilość szuflad, szafek, rozwiązań typu cargo, tak abyśmy mieli pewność, że te wszystkie akcesoria kuchenne uda nam się w odpowiedni sposób pochować.

Tak, abyśmy mieli do nich łatwy dostęp, ale jednocześnie, żeby ich nie było widać i żeby nie sprawiały, że w naszej kuchni ciągle będzie panował, okiełznany ale jednak nieład. Zobaczmy jakie meble kuchenne będą nam zaproponowane, pomyślmy o wymarzonej kuchni i dokonajmy odpowiedniego wyboru, który sprawi, że chętnie będziemy przebywać w tym pomieszczeniu.