Uniwersalne pomysły na prezenty dla dzieci

Potrzeby najmniejszych konsumentów są dla ich rodziców ważne, ale stanowią też spore wyzwanie. W życiu każdego dziecka jest sporo okazji do kupowania i następnie wręczania prezentów. Te upominki są rozmaite – zwykle nieco inne dla chłopców i dziewczynek. Wybór na rynku jest ogromny, a rodzice mają często problem z wyborem.

Urodziny, imieniny czy Boże Narodzenie to najbardziej typowe okoliczności, w których dzieciaki mogą liczyć na upominki. Ich wymagania są niemałe, a z wiekiem rosną coraz bardziej. Małe dzieci znacznie łatwiej zadowolić, ponieważ nie zwracają one takiej uwagi na to, co dostaną. Niemowlaki jeszcze nie potrafią cieszyć się z prezentów tak jak większe dzieci, a większość zabawek służy im głównie do oswajania świata i rozwijania zmysłów.

Jednak gdy osobowość i indywidualizm dziecka zaczną się rozwijać dynamiczniej, sytuacja jest zupełnie inna. Wtedy prezenty są dokładnie oceniane i analizowane – i mogą się zarówno spodobać, jak i spotkać ze stanowczą dezaprobatą. Dlatego właśnie trzeba się nieco wysilić i poszukać takich prezentów, które sprawdzą się w różnych sytuacjach. Jednak wskazanie uniwersalnych koncepcji na upominki dla dzieci nie jest zadaniem łatwym.

Warto sobie to jednak nieco uprościć, posługując się schematem płci. Wiadomo, że w przypadku dziewczynek sprawdzą się lalki, a w przypadku chłopców klocki czy modele pojazdów. Oczywiście czasami dzieci mają bardzo indywidualne gusta i jeśli o tym wiemy, należy wybór prezentów dostosować do tych potrzeb. Nie jest to łatwe, więc pozostaje trzymać za rodziców i bliskich kciuki!.