Sposoby na szybką wymianę pościeli

medest.org.pl

Wymiana pościeli niejednej z nas kojarzy się z czynnością czasochłonną i pracochłonną. Warto zdać sobie jednak sprawę z tego, że wcale nie musi taka być. Wystarczy odpowiednie przygotowanie i zastosowanie się do kilku bezcennych rad.

Pościel można wymienić w zaledwie parę minut. Bardzo dużo jednak zależy od rodzaju pościeli, której jesteśmy w posiadaniu. Warto uświadomić sobie, że pościel zapinana na guziki odchodzi już do lamusa.

Przede wszystkim właśnie dlatego, że zarówno jej ściągnięcie, jak i założenie, wymaga dość dużego nakładu pracy i czasu. Wiadomym jest bowiem, że przed założeniem pościel trzeba rozpiąć, następnie po założeniu trzeba ją zapiąć. Przy jej ściąganiu po raz kolejny pościel trzeba rozpiąć, ściągną i zapiąć.

W przypadku pościeli zapinanych na guziki, przy wymianie konieczne jest czasami powtórzenie czynności zapinania i rozpinania kilkunastokrotnie. Dlatego coraz popularniejsza i przede wszystkim praktyczniejsza jest pościel zapinana na zamek błyskawiczny. Dzięki takiemu zapięciu, jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet kilkanaście minut podczas wykonywania czynności wymiany pościeli.

Ponadto bardzo ważne jest przygotowanie nowej pościeli przed jej założeniem. Warto jest przechowywać pościel „na lewej stronie”. Dzięki temu podczas jej ubierania, nie trzeba kilkukrotnie przekładać jej z wewnętrznej strony na zewnętrzną i odwrotnie.

Kolejnym ciekawym pomysłem jest inwestycja w prześcieradło z gumką, które jest zdecydowanie bardziej praktyczne i zdecydowanie łatwiejsze z założeniu na materac.