Sposób na walkę z poplamionym obrusem – podkłady i maty pochłaniające wilgoć

www.clubmokra.pl

Plamy na obrusie? Z pewnością zdarzyło się to każdej z nas. Najbardziej uciążliwe są te m.in. z czerwonego wina, czarnych owoców, czy herbaty. Plamy na obrusie są nieuniknione, jednak nie zawsze muszą prowadzić do konieczności jego wymiany.

Poplamiony obrus jest możliwy do „uratowania”. Przede wszystkim decydując się na zakup obrusa, powinnaś wybierać te z półki wodoodpornych i plamoodpornych. Są one wykonane z materiałów, które nie wchłaniają cieczy, a dzięki temu nie powstają na nich plamy. Jeśli jesteś zaopatrzona w dużą ilość obrusów nieplamoodpornych, koniecznie powinnaś rozważyć inną możliwość. Czy kiedykolwiek myślałaś o tym, aby pod obrus położyć matę bądź podkład pochłaniający wilgoć? Jeśli nie, koniecznie rozważ zastosowanie tego rozwiązania.

W przypadku wylania się różnorodnych cieczy na stół, mata pochłaniająca wilgoć błyskawicznie wchłonie nadmiar wody. Podczas uroczystego obiadu lub kolacji ze znajomymi nie będziesz zmuszona wymieniać obrusu w trakcie trwania imprezy. Wystarczy, że po wyjściu gości zdejmiesz obrus, zamoczyć go w odpowiednim preparacie przeznaczonym do usuwania plam, a następnie go wypierzesz. Jeśli na twój stół wylała się wyłącznie woda, wystarczy, że wysuszysz podkład lub matę pochłaniającą wilgoć. Jeśli podczas uroczystości wylały się również inne trunki, powinnaś przepłukać matę wodą, a następnie powinnaś rozwiesić ją do wyschnięcia.

Już nie musisz martwić się plamami na twoim ulubionym obrusie. Wystarczy, że zdecydujesz się na zakup odpowiedniej maty lub podkładu pod obrus pochłaniającego wilgoć.