emotionalism.org Proces

Serwetki dekoracyjne i ozdoby do koszyczków wielkanocnych

W koszyczku wielkanocnym oprócz podstawowych produktów spożywczych takich jak chleb, wędliny, ciasto, jajka, sól, pieprz i baran z masła, musi znaleźć się odpowiednio dobrana serwetka dekoracyjna. Taka serwetka nie tylko musi być dopasowana wielkością do koszyczka, ale także swoją kolorystyką i ewentualnie odpowiednio świąteczną grafiką. Istnieje wielu producentów takich serwetek. Można je nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać taką serwetkę własnoręcznie. Oprócz serwetki, koszyczek warto udekorować odpowiednimi ozdobami.

Tutaj oferta producentów jest przeogromna. Zazwyczaj są to plastikowe lub papierowe ozdoby przypominające o samym święcie, silnie związane z kulturą chrześcijańską lub takie, które przypominają o nadchodzącej wiośnie i odrodzeniu natury. Można więc znaleźć ozdoby przypominające baranki, biedronki, polne kwiaty, zajączki, pisanki, kurczaki, koguty oraz gniazdka. Ciekawą dekoracją koszyczka wielkanocnego, wnoszącą trochę humoru w całe święto, są naklejki na jajka. Niektóre pozwalają nadać jajkom różne miny: uśmiech, grymas, wytknięcie języka i wiele podobnych. Inną humorystyczną dekoracją są jajka w różnych kształtach, na przykład jajko przypominające kurczaka lub jajko, które pęka i wykluwa się z niego kurczak.

Można spotkać się także z mniej oczywistymi, a czasami wręcz absurdalnymi ozdobami do koszyczków wielkanocnych, wśród których można znaleźć kameleona, krasnoludka czy nawet dinozaura wykluwającego się z jaja.