Ręczniki dla niemowląt – jaki materiał będzie odpowiedni? Ręczniki odpowiednio dostosowane do potrzeb malucha (np.. ręczniki z kapturem).

Każdy, kto ma w domu małe dziecko, stara się bardzo dbać o jego higienę. Oprócz dobrych kosmetyków powinno się więc zatroszczyć także o właściwy ręcznik, którym będzie go można okryć bezpośrednio po kąpieli.

Obecnie na rynku jest wiele ręczników, doskonale dostosowanych do potrzeb niemowląt. Wśród nich znajdują się chociażby modele z kapturami.

Na jaki jednak materiał powinno się postawić, by wybrać dla dziecka jak najlepiej? Okrycie ręcznika dla niemowlaka powinno być jednocześnie przyjemne w dotyku i dobrze pochłaniać wodę. Z tego powodu najczęstszym wyborem rodziców okazują się ręczniki z okryciem z bawełny frotte.

Jeśli woda zostanie bowiem bardzo szybko wchłonięta przez tkaninę, maluch nie powinien odczuć żadnego dyskomfortu po wyjęciu z wody, ponieważ nie zauważy drastycznej zmiany temperatur między wodą a pokojem/łazienką. Trzeba też koniecznie zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar ręcznika dla niemowląt.

Dobry będzie zakup dużego modelu, mającego około 100 x 100 centymetrów. Dzięki temu będzie go można stosować przez dłuższy czas, a jak maluch trochę podrośnie, koniecznością nie okaże się zmiana ręcznika na większy.

Nie należy na pewno kupować ręczników, które są wykonywane ze sztucznych materiałów. Tego typu tkaniny mogą bowiem wywołać reakcję alergiczną na wrażliwej skórze niemowlęcia.

Można z kolei zwrócić uwagę również na okrywę wierzchnią ręcznika – dobrze, by była ona wykonana z delikatnego, miękkiego polaru, który odpowiednio dogrzeje niemowlaka po kąpieli, niezależnie od długości jej trwania.