Przechowywanie ręczników w łazience. Jakie rozwiązanie jest najlepsze?

www.antalya2012ewc.com

Trudno znaleźć łazienkę, w której nie byłoby ręczników. Warto jednak zadbać, by odpowiednio je w niej przechowywać. Z jednej strony liczą się oczywiście kwestie praktyczne, z drugiej natomiast chodzi o kwestie estetyczne. Jak więc znaleźć złoty środek? Przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, które przyjdzie nam aranżować. Jeśli łazienka jest duża, mamy oczywiście większe pole do manewru.

Można sobie wówczas pozwolić na kupno specjalnych mebli, przeznaczonych do przechowywania ręczników. Ciekawym wyborem okażą się otwarte szafki z litego drewna, nadające łazience nietypowego klimatu. Można też pokusić się o konstrukcje, przypominające nieco drabinę, gdzie na szczeblach umieszcza się kolejne, zwinięte ręczniki. Są również różne nietypowe konstrukcje z metalu, wprowadzające do pomieszczenia odrobinę nowoczesności. Wszystko tak naprawdę zależy od gustu właściciela oraz ogólnego wystroju łazienki.

W przypadku małej łazienki sprawa nieco się komplikuje. Za najpowszechniejszy i jednocześnie najbardziej praktyczny sposób przechowywania ręczników uważa się powszechnie wieszaki. Dużo różnorodnych modeli można znaleźć na http://www.decolicious.pl/sklep/produkty. Mogą być one umocowane na drzwiach łazienki lub na ścianie i jeśli tylko weźmie się odpowiednio dopasowany model o interesującym wzorze, na pewno staną się jednocześnie wspaniałą ozdobą. Do niewielkich łazienek przydadzą się także wąskie, kilkupółkowe mini-regały, najlepiej wykonane ze szkła, które optycznie zbuduje przestrzeń. W każdą przegródkę powinien się mieścić jeden zwinięty ręcznik.