Pomyślmy o funkcjonalności mebli kuchennych

zapaski kelnerskie z logo

W kuchni bardzo ważne jest to, abyśmy mieli łatwy dostęp do wszystkich najważniejszych akcesoriów, żebyśmy bez problemów mogli sięgnąć te rzeczy, z których najczęściej korzystamy, a jednocześnie też mamy się w niej dobrze czuć, ma być miejscem przytulnym, w którym chętnie będzie przesiadywała cała rodzina. Dlatego też, wybierając meble kuchenne powinniśmy skupić się jak najbardziej na tym, aby były one naprawdę funkcjonalne. Oczywiście muszą się też nam podobać, jednak niezwykle ważne jest to, czy korzystanie z nich będzie intuicyjne, łatwe i przyjemne. Im lepiej będzie urządzona nasza kuchnia, tym chętniej będziemy w niej przebywali, bo dobrze będziemy się w niej czuli.

Jakie rozwiązania chcemy zastosować?

Możemy się zastanowić, jakie rozwiązania chcielibyśmy zastosować w naszej kuchni. Może się okazać, że w naszym przypadku świetnym rozwiązaniem będą szafy typu cargo, zwłaszcza jeśli mamy za mało przestrzeni na kolejną szafkę, a nie chcemy zostawiać jakiegoś fragmentu kuchni niewykorzystanego. Takie szafy są pojemne, pozwalają nam na przechowywanie słoików i różnego rodzaju przypraw, a to oznacza, że jeśli chociaż jedną z nich umieścimy w pobliżu kuchenki i piekarnika, to wszystkie najważniejsze przyprawy będziemy mieli pod ręką i w każdej chwili będziemy mogli je dodać podczas gotowania. Warto także się zastanowić czy w przypadku naszych mebli kuchennych mają przeważać szuflady czy zwykłe szafki. W przypadku tych pierwszych możemy je całkowicie wysunąć, co znacznie ułatwi nam sięgnięcie tego, co potrzebujemy, zwłaszcza jeśli jest schowane gdzieś z tyłu.

Z drugiej strony może się okazać, że jednak szafki są pojemniejsze i będziemy w stanie zmieścić w nich dużo więcej różnych rzeczy. Warto również zobaczyć czy w pobliżu kuchenki możemy mieć szufladę ze sztućcami, tak aby w razie potrzeby od razu móc sięgnąć po to co potrzebujemy, bez biegania po całej kuchni, w chwili gdy przypala nam się sos i trzeba go jak najszybciej pomieszać.

Oni nam doradzą

Może się okazać, że tak naprawdę nie mamy żadnego pomysłu na naszą kuchnię. Nie wiemy, jak ma ona wyglądać, co gdzie chcemy mieć ustawione, ani nie mamy pojęcia jakie chcemy mieć meble. Wówczas warto porozmawiać z firmami, które oferują nam wykonanie mebli na zamówienie. Oni przeprowadzą z nami szczegółową rozmowę, postarają się dowiedzieć, co nam się podoba a co nie, tak aby mieć pewność, że będą w stanie dopasować wszystko do naszych oczekiwań. A z zaprezentowanych projektów, będziemy musieli wybrać jeden, który najbardziej będzie nam się podobał. Oczywiście zawsze będziemy mogli w nim coś zmienić, powiedzieć co nam się podoba a co nie, jednak taki projekt może się okazać świetnym wyjściem do dalszej rozmowy odnośnie tego jak mają wyglądać nasze meble kuchenne. Możemy od razu umówić się w firmie, która oferuje meble na zamówienie.

Ale możemy też najpierw przejrzeć różne katalogi z gotowymi meblami i mając w jakiś sposób określone, co chcielibyśmy mieć, możemy wówczas zdecydować, jakie meble najbardziej nam się podobają.