Obrusy do mebli ogrodowych – jakie wybrać i na co zwrócić uwagę przed kupnem?

Meble ogrodowe w znacznym stopniu różnią się od tych przeznaczonych do wnętrz. Z reguły są one wykonane z materiałów odpornych na deszcz, wiatr, czy działanie promieni słonecznych. Kiedy decydujemy się na zakup mebli ogrodowych wiemy, że musimy kupić meble dedykowane.

Meble do wnętrz mogłyby nie wytrzymać próby czasu oraz działania różnorodnych czynników zewnętrznych. Sytuacja jest bardzo podobna w kwestii dodatków, również obrusów. Obrus do mebli ogrodowych powinien być przede wszystkim wodoodporny.

Wiadomym jest bowiem, że na dworze wszystko może się zdarzyć i dużo łatwiej w takich sytuacjach o zalanie obrusa – również przez deszcz. Ponadto biorąc pod uwagę możliwość wystąpienia nieoczekiwanych sytuacji związanych z zabawami na świeżym powietrzy, obrus ogrodowy powinien być plamoodporny. Powinien być wykonany z materiału, z którego łatwością można zetrzeć plamy.

Idealnie w tym przypadku sprawdza się stu procentowy poliester, który można prać aż do dwudziestu razy. Kolejną bardzo ważną kwestią w przypadku wyboru obrusa ogrodowego jest jego kolor. Bez wątpienia w ogrodzie nie sprawdzą się jasne kolory – biele, beże i szarości, ponieważ będą na nich widoczne nawet najmniejsze plamki.

Doskonałym wyborem będzie natomiast obrus w kolorze śliwkowym, burgundowym, granatowym, zielonym lub obrus wzorzysty np. w ciemną, dużą kratę. Ciekawym dodatkiem do obrusów ogrodowych są magnesy spinające, które uniemożliwiają „odfrunięcie” obrusa.

Oprócz funkcji praktycznych pełnią one dodatkowo funkcję dekoracyjną. Z pewnością przykują uwagę twoich gości.