Największe fabryki Volkswagena

www.gemsandstamps.it

Volkswagen to dziś jedna z najbardziej rozpoznawanych marek motoryzacyjnych, która ma swoje fabryki na całym świecie. Zobaczmy więc, w jakich krajach ten potentat samochodowy zatrudnia największą ilość osób. Na trzecim miejscu w tym rankingu znajduje się Brazylia. W Volkswagenie pracuje tu około 25 tysięcy osób.

Znajdująca się w Sao Paulo fabryka jest też najstarszym i największym tego typu miejscem usytuowanym poza Europą – działa od 1959 roku. Produkuje się w niej silniki oraz skrzynie biegów. Drugie miejsce na liście zajęły Chiny. W ośmiu fabrykach umieszczonych na terenie tego państwa pracuje w sumie 53 tysiące osób.

Największy zakład znajduje się w Szanghaju – produkuje on nawet pół miliona samochodów rocznie. Liderem, jeśli chodzi o produkcję Volkswagena są jego rodzime Niemcy. W szesnastu niemieckich fabrykach zatrudnionych jest aż 170 tysięcy pracowników. Największa z nich znajduje się w Wolfsburgu – produkuje się tam cztery różne modele samochodów, a także wiele części składowych.