Kuchnia w stylu śródziemnomorskim

Czym powinna charakteryzować się kuchnia zaaranżowana w stylu śródziemnomorskim? Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy się zastanowić, co może mieć wpływ na wygląd kuchni w tamtym regionie. Jakie warunki atmosferyczne panują w pobliżu Morza Śródziemnego? Na pewno możemy mówić o mocno grzejącym słońcu i wysokich temperaturach. To one sprawiają, że kolory są nieco wypłowiałe, a elementy kuchni trochę podniszczone.

Co zrobić z tą informacją w praktyce? To zależy od którego elementu zaczniesz układanie aranżacji. Jeśli od podłogi – dobrym rozwiązaniem może się okazać imitacja parkietu. Same deski w kuchni raczej mogą sprawiać kłopoty.

Dobra imitacja natomiast zapewni odpowiednie atuty estetyczne, a jednocześnie będzie w pełni funkcjonalna. Pamiętaj o tym, że parkiet powinien wyglądać na trochę zniszczony. Idealnie gładka i jednolita kolorystycznie powierzchnia nie będzie tak dobrze oddawać śródziemnomorskiego stylu.

Większość elementów aranżacji nosić powinna cechy stylu rustykalnego. Stawiaj więc na ciepło, witalność i funkcjonalność, a nie nowoczesny design. Nie oznacza to wykluczenia zdobyczy najnowszych technologii.

Po prostu wszelkie nowinki techniczne powinny zostać podane w odpowiedniej formie. Jako dekoracje możesz wykorzystać wszelkie motywy roślinne, zwłaszcza te kojarzące się z winoroślami. Nie musisz się bać ozdób.

Stylu rustykalny nie wymaga wielu ograniczeń w tej kwestii. Pewien przepych jest tutaj nawet wskazany. Podobnie jak brak perfekcji w wykończeniu różnych elementów aranżacji.