Kuchnia po amerykańsku

www.knokonferencje.pl

Kuchnie w stylu amerykańskim możemy oglądać w całej masie seriali czy pełnometrażowych filmów. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce mieć podobną kuchnię w we własnym domu. Czym jednak dokładnie odznaczają się amerykańskie aranżacje? Co zrobić, by zbliżyć stylistycznie własną przestrzeń kulinarną do tej znanej z hollywoodzkich filmów? W pierwszej kolejności warto postawić na dużą ilość stonowanych, ciepłych kolorów. Wszelkie tak zwane barwy uniwersalne będą tutaj na miejscu.

Mowa przede wszystkim o beżach oraz barwach pastelowych. Nie musisz się jednak bać, że stawiając na takie kolory w kuchni zapanuje estetyczna nuda. Stonowane kolory będą bowiem świetnym tłem dla naczyń. Szklanki, talerze obiadowe czy dzbanki powinny być pokryte wielobarwnymi wzorami.

To samo dotyczy wszelkiej ceramiki, która ma jedynie charaktery ozdobny. Jednym z charakterystycznych punktów kuchni amerykańskiej są płytki ułożone w szachownicę. Jeśli chcesz, by Twoja kuchnia przypominała tę zza Atlantyku, taki prosty wzór będzie dobrym wyborem. Kuchnie amerykańskie odróżniają się także układem pomieszczenia.

Modna w Stanach jest tak zwana wyspa, czyli połączenie blatu i stołu jadalnianego, umieszczone często na środku pomieszczenia. Wyspa może być też połączona z kuchenką, wówczas służy również do przygotowywania posiłków. Taki układ sprawia, że do najważniejszych elementów kuchennego pomieszczenia domownicy zawsze mają dobry dostęp. Jest wygodna również podczas imprez.

Wyspa świetnie prezentuje się, gdy zamiast zwykłych krzeseł ustawimy przy niej krzesła barowe.