emotionalism.org Proces

Korzystanie z mikrofalówki z głową – dobór odpowiednich naczyń i pojemników, których możemy używać w kuchence mikrofalowej

www.brukarstwo-bratbruk.pl

Miliony osób na świecie cenią sobie wygodę posługiwania się kuchenką mikrofalową. Kiedyś była ona zaliczana w poczet akcesoriów luksusowych, a za takie urządzenie trzeba było sporo zapłacić. Dziś za solidną mikrofalę zapłacimy naprawdę niewiele, a zyskamy coś, co może nam pomóc w szybkim przygotowaniu obiadu lub odgrzaniu jakiegoś dania w ciągu nawet kilkudziesięciu sekund.

Oczywiście kuchenka mikrofalowa ma też swoich zagorzałych krytyków, którzy oskarżają ją o to, że może kumulować w żywności szkodliwe promieniowanie. Nie ma na to jednak naukowych dowodów. W większości przypadków korzystanie z kuchenki będzie bezpieczne, a z całą pewnością zawsze jest wygodne.

Należy jednak robić to z głową, a więc równocześnie sięgać po odpowiednie przybory. Naczynia, w których podgrzewamy jedzenie w mikrofali, muszą być wykonane z odpowiednich materiałów – najczęściej na talerzach, miskach czy pojemnikach znajdują się stosowne oznaczenia. Widząc je wiemy, czy możemy w sposób bezpieczny włożyć je do urządzenia i włączyć.

Poza tym kuchenka mikrofalowa jest dobrym sposobem na szybkie rozmrażanie żywności. Można w niej także wygodnie podgrzać mleko dla dziecka, z czego korzysta wiele mam. Pod tym względem mikrofala to sensowna alternatywa dla nierzadko drogich podgrzewaczy do butelek, a efektywność obu rozwiązań jest w zasadzie jednakowa.

Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to o zakupie odpowiednich naczyń. Do pracy z mikrofalą nadają się nawet niektóre szklanki oraz kubki dostępne w sklepach. Korzystajmy więc z tego sprzętu, ale zawsze z rozsądkiem.