Jaki ręcznik wybrać na basen lub na wyjazd na plażę?

Jeśli ktoś planuje wypad nad jezioro lub morze, wśród akcesoriów, które zabierze, na pewno nie powinno zabraknąć odpowiedniego ręcznika. To przecież dzięki niemu osłoni się przed zimniejszym wiatrem, posiedzi wygodnie na piasku oraz wytrze się po kąpieli. Trzeba jednak pamiętać, że wybór modelu również ma ogromne znaczenie. Przede wszystkim, ręcznik plażowy powinien być większy od typowego ręcznika kąpielowego.

Najlepiej, jeśli wybierze się rozmiar 135 cm x 200 cm, ponieważ pozwoli on na szczelne opatulenie całego ciała, z drugiej zaś strony nie uniemożliwi swobodnej podróży ze złożonym ręcznikiem. Warto bowiem pamiętać, że wielkość, a także grubość ręcznika wpłynie na jego ciężar. Ogromny ręcznik będzie też trudno złożyć, dlatego warto podchodzić do sprawy z umiarem. Jako materiał najlepiej jest wybrać bawełnę lub specjalną tkaninę, z której są wykonywane ręczniki, dostępne w sklepach sportowych.

One też zajmują wyjątkowo mało miejsca już po złożeniu. W przypadku wyboru bawełnianego ręcznika nie zaszkodzi też zwrócić uwagi na jego jakość. Jeśli kupi się któryś z najtańszych modeli, trzeba mieć świadomość, że może się bardzo łatwo zniszczyć. Słona woda wpływa bowiem niekorzystnie na włókna, a co więcej odbarwia materiał (stąd też poleca się kupować ręczniki raczej w stonowanych barwach, ponieważ prędzej czy później i tak spłowieją).

Nie należy też zakładać, że jeśli ma się w domu duży ręcznik, spełniający plażowe wymagania, ale na co dzień używa się do kąpieli, można go spokojnie zabrać nad morze. Bardzo prawdopodobnie po wyjeździe nie nada się on już do wykorzystywania w łazience.