DIY – efektywne/dekoracyjne składanie ręczników

www.pielegnujemyskore.pl

Ręcznik to podstawowe wyposażenie każdej łazienki. Coraz częściej jednak ma on za zadanie ją ozdabiać, przy okazji wprowadzając do pomieszczenia element oryginalności. Jak można go dobrze wykorzystać, by przyciągał uwagę i jednocześnie zachwycał swoją obecnością? Otóż można go po prostu odpowiednio złożyć. Sztuka składania ręczników ma wiele wspólnego z japońskim origami.

Może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale to właśnie również z ręczników można wyczarować zwierzęta i kwiaty, które wspaniale ubarwią łazienkę czy nawet inne pomieszczenie (mniejsze ręczniczki mogą na przykład posłużyć jako dekoracja kuchni). Technika ta jest też często wykorzystywana w hotelach, by zachwycić przybywających gości. Jeśli ktoś decyduje się na składanie ręczników, o ile oczywiście ma to być składanie dekoracyjne, powinien koniecznie zaopatrzyć się w modele o wysokiej jakości. W przeciwnym razie, jeśli tkanina nie okaże się odpowiednio wytrzymała, może dojść do jej uszkodzeń.

Trzeba też przywiązywać dużą wagę do czystości naszych dekoracji. Nikt przecież nie chce, by od misternie złożonej figury oglądających oderwała nieestetyczna plama na rogu. Ręczników oczywiście nie trzeba składać w ten sposób, by przypominały jakieś istniejące formy. Wystarczy tylko zrobić to estetycznie i odpowiednio dobrać kolory.

Wbrew pozorom, aby stworzyć nietuzinkowe dekoracje, wcale nie są potrzebne niebywałe zdolności manualne. Wystarczy tylko trochę samozaparcia i zabawa gotowa.