Czy warto posiadać dywaniki podłogowe w łazience?

Estetyczna łazienka powinna ładnie wyglądać i to nie budzi wątpliwości. Jednak oprócz tego powinna być też miejscem praktycznym, w którym znajduje się niezbędne wyposażenie spełniające określone funkcje.

Myśląc o łazience mamy na uwadze przede wszystkim elementy związane z armaturą i ceramikę, i one są oczywiście kluczowe. Jednak gdyby zabrakło pewnych drobiazgów, dość szybko okazałoby się, że codzienne korzystanie z łazienki jest znacznie utrudnione i z całą pewnością mniej wygodne z punktu widzenia domowników.

Bardzo cenionym i rozpowszechnionym elementem dodatkowego wyposażenia w łazienkach są wszelkiego rodzaju dywaniki podłogowe, które mają za zadanie niwelować ryzyko poślizgu, ale poza tym mogą one też skutecznie zdobić to pomieszczenie. Dobrze dobrany dywanik powinien korespondować z wystrojem łazienki i sprawiać, że będzie ona spójnie wyglądać jako całość.

Jeśli więc mamy w łazience płytki w odcieniach zieleni, to zielony dywanik będzie optymalnym rozwiązaniem. Najczęściej dywaniki są układane w bezpośrednim sąsiedztwie wanny lub prysznica, bo zwykle to na dywanik stajemy mokrymi stopami po zakończonej kąpieli.

Kwestią otwartą jest, czy dywanik będzie wykonany z jakiejś tkaniny (zwykle są to mieszanki bawełny oraz poliestru), czy też z tworzywa sztucznego. W przypadku tej drugiej opcji dywaniki są zazwyczaj produkowane ze specjalnej pianki, którą łatwo utrzymać w czystości i która do pewnego stopnia wchłania wodę, osuszając wstępnie nasze stopy.

Alternatywą dla dywaników są antypoślizgowe podkładki podłogowe.