Bezpieczne obuwie

www.polandonscreen.pl

Jeden z podstawowych aspektów bezpieczeństwa w hutach wiąże się z odpowiednim strojem, a jeśli strój, to także obuwie. Temperatury panujące w zakładzie są bardzo wysokie, ale to absolutnie nie oznacza, że na zmianę można wejść w sandałach – jest to zdecydowanie niewskazane, choć poniekąd byłoby dość komfortowe.

Zamiast tego korzystać należy z profesjonalnego obuwia roboczego, które jest nie tylko wygodne, ale również chroni nasze stopy przed negatywnym wpływem ciepła. Może się zdarzyć, że pracownik będzie poruszał się po podłożu nagrzanym do temperatury kilkudziesięciu stopni.

Niektóre modele obuwia mogłyby się zacząć w takich warunkach topić. Dobrze dobrany but roboczy, posiada podeszwę wykonaną ze specjalnego tworzywa, odpornego na działanie wysokich temperatur.

Blokuje ono także przenikanie ciepła wyżej, dzięki czemu naszym stopom nie grozi oparzenie. Czasami dochodzi do sytuacji, gdy na obuwie pracownika upadnie drobinka rozgrzanego metalu lub szkła – specjalne skonstruowany trzewik znów chroni przed uszkodzeniem ciała.