Akcesoria w kuchni włoskiej

home appliance manufacturer

Z czym kojarzą się Włochy, jeśli mowa o kulinariach? Z całą pewnością w pierwszej kolejności z pizzą oraz spaghetti. To właśnie z Włoch przyszły do nas te przepyszne kulinarne wynalazki, które często goszczą także na polskich stołach. Co jeszcze jedzą Włosi? Odwiedziny w tym kraju oznaczają na pewno sporą dawkę owoców Morza Śródziemnego w menu. Małże i ostrygi oraz krewetki można znaleźć na włoskich talerzach bardzo często.

Nie brakuje również wielu gatunków ryb. Tradycyjnie wykorzystywane warzywa to czosnek, cebula, a nade wszystko oliwki oraz pomidory. Włoskie dania to także wiele przypraw. Smaku potrawom dodają takie specyfiki jak oregano, tymianek czy bazylia.

Co jednak to wszystko oznacza dla aranżacji kuchni? W parze z gotowanymi potrawami musi iść rzecz jasna odpowiednie przygotowanie przestrzeni kulinarnej. We włoskiej kuchni nie może więc zabraknąć licznych pojemników na przyprawy. Dzięki nim dostęp do często wykorzystywanych dodatków jest znacznie łatwiejszy. Wśród innych pomocnych elementów aranżacji wspomnieć trzeba niezwykle użyteczne sztućce, takie jak łyżka do spaghetti czy nóż do krojenia pizzy.

W wielu włoskich kuchniach znajdziesz również specyficzny widelec do małż. Widelec ten przydaje się również wtedy, gdy na talerzu znajdziemy ślimaki. Poza tym Włosi chętnie wykorzystują kosze na naczynia. Jeśli chcesz, by Twoja kuchnia przypominała nieco włoską, o koszu na naczynia warto pamiętać.

Zresztą to bardzo praktyczny element, który warto polecić nawet osobom, dla których styl kuchni nie ma znaczenia.