Akcesoria do spiżarni, które pomogą zachować porządek

https://glass-art.pl/144-windsor

Domowa spiżarnia skrywa najsmaczniejsze i najzdrowsze przysmaki! Domowe przetwory z owoców i warzyw, po które z chęcią sięgamy szczególnie w zimowym okresie, gdy nie mamy dostępu do świeżych darów natury. Dżemy, konfitury, marmolady, powidła, zaprawy, soki, nalewki i wiele innych. Specjalne akcesoria do spiżarni pomogą zachować porządek oraz szybko znaleźć i rozpoznać poszukiwany produkt własnej roboty.

Przydadzą się nie tylko szafki i regały, ale również odpowiednie etykiety.

Akcesoria do słoików

Domowe przetwory przekładamy do szklanych słoików lub butelek, pasteryzujemy i przechowujemy nawet przez cały rok. Takie nagromadzenie słoików w jednym miejscu może stwarzać niemały problem.

Co jest czym i kiedy zostało wyprodukowane? By bez trudu rozpoznać przetwory, najlepiej oznaczyć je specjalnymi etykietami, na których zapisujemy nie tylko nazwę danego produkty, ale również jego składniki i datę domowej produkcji. W sklepach dostępne są również kolorowe osłonki na słoiki, które chronią denka, a jednocześnie dodają słoiczkom uroku. Do takiej spiżarni, aż chce się zaglądać!

Półki i regały do spiżarni

W każdej spiżarni powinny znaleźć się także odpowiednio dopasowane meble – półki, cale regały lub zamykane szafki.

Dobrym rozwiązaniem są także wysuwane kosze cargo, dzięki którym szybko znajdziemy poszukiwane przetwory. Regały powinny być wykonane z solidnych materiałów, by były w stanie utrzymać ciężar słoików. Wielkie słoje z kiszoną kapustą czy ogórki nie ważą zbyt mało! Półki nie mogą się zatem w żaden sposób chwiać.

Jeżeli w naszej spiżarni zamierzamy umieścić również lekkie produkty, takie jak suszone zioła, grzyby, owoce i przyprawy, najlepiej zakupić organizery w formie pudełek z przegródkami. Ususzone produkty warto przedtem przełożyć do foliowych woreczków. Takie organizery ustawiamy na półkach.